Чемпіонат України 2005/2006. «Золотий матч» «Шахтар»-«Динамо» — крута розв’язка!

01

Футбольних вболівальників України повністю захопив розвиток подій вітчизняного чемпіонату 2005/2006 рр. Особливо його фініш. Давно вже не було в нашій першості такої ось запеклої боротьби за перше місце. Мало того, вперше в історії українського футболу для цього знадобилося проводити додатковий матч, так як донецький «Шахтар» та київське «Динамо» в підсумку набрали рівну кількість очок – по 75. Хоча все могло вирішитися в матчі останнього, 30 туру, в якому головні претенденти на чемпіонське звання зійшлися в очному поєдинку, що відбувся 10 травня в Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

02

Жадсон зрівнює рахунок в матчі 30 туру чемпіонату України 2005/2006 рр. між київським «Динамо» та донецьким «Шахтарем» — - 2:2, та переводить з’ясування стосунків, хто ж з українських грандів найсильніший в «золотий матч».

І після першого тайму вже здавалося, що доля «золотих» нагород вирішена. Кияни після точних ударів Максима Шацьких (10 хвилина) та Артема Мілевського (21 хвилина) вели – 2:0. І 17 600 глядачів на трибунах вже розпочали своїх переможних пісень в честь тріумфаторів. Але вони поспішили віддати шану новим старим чемпіонам. Свої святкування дванадцятого титулу найсильнішої команди України столичним вболівальникам та босам «Динамо» прийшлося перенести на невизначений термін. Гірники проявили свій непоступливий характер і в другому таймі Дмитро Чигринський на 53 хвилині скорочує рахунок, а бразильський «легіонер» Жадсон на 65 хвилині взагалі переводить з’ясування стосунків між командами, хто ж з них найсильніший, так сказати, в «овертайм». Тут ще варто зазначити, що посприяла цьому і сімферопольська «Таврія», яка в передостанньому турі відібрала у себе на полі у «Динамо» очки – 0:0, і «Шахтар», перемігши вдома «Чорноморець» — 2:0, зрівнявся з киянами по набраним очкам.

«Золотий» матч відбувся 14 травня в Кривому Розі. І то був поєдинок справжніх гігантів, правда, поки що на вітчизняному рівні. В тому протистоянні було все – інтрига до самого фінального свистку, красива і якісна гра у виконанні українських грандів, непоступливість обох претендентів на чемпіонське звання. Додатковий час, врешті решт. Про значимість поєдинку красномовно говорить той факт, що судив його зарубіжний арбітр – відомий у всьому футбольному світі словак Любош Міхел. Переповнений стадіон «Металург» ні на хвилину не замовкав! 25 000 глядачів в просто таки дикому захопленні не могли відірвати своїх очей від подій, які відбувалися на полі. А сюжет матчу був закручений, як у кращих голлівудських блокбастерах!

03

Ось такою непоступливою та запеклою була боротьба в «золотому матчі» 14 травня 2006 року.

04

Тільки що Родольфо зрівняв рахунок – 1:1 в основний час.

05

Короткочасний відпочинок перед додатковим часом. Ще грати цілих пів години!

06

Знамениті кульбіти нігерійського легіонера «Шахтаря» і улюбленця всього Донецьку Джуліуса Агахови, які він кожен раз виробляв після забитих ним голів.

07

Агахову нарешті піймали після його неймовірних кульбітів в свої обійми товариші по команді і радо поздоровляють «ювіляра».

Першими забили Гірники. На 59 хвилині відзначився румунський легіонер «Шахтаря» Чіпріан Маріка. Кияни відповіли точним ударом свого «легіонера» — бразильця Родольфо на 79 хвилині. Не зважаючи на всі потуги обох команд схилити шальки терезів на свою користь, основний час так і закінчився – 1:1. А в додаткові пів години на 99 хвилині забиває улюбленець всього Донецька нігерієць Джуліус Агахова. І миттєво пішли його знамениті кульбіти – 2:1! Звичайно, динамівці зі всіх сил намагалися відновити рівновагу і довести гру до пробиття після матчевих пенальті. І тоді шанси Киян на перемогу будуть виглядати набагато вищими. Адже в «Динамо» на воротах стояв спец по відбиттю одинадцятиметрових ударів, Олександр Шовковський, що він пізніше і доведе на чемпіонаті світу. Але, але… Все, чого змогли добитися динамівці, це попередження Реброва та Каддурі. Гірникам вдалося втримати переможний рахунок і «Шахтар» — чемпіон! Третій раз в своїй історії, і вдруге поспіль. Румунський тренер переможців Мірча Луческу став для Донецька живим кумиром!

08

Кумири Донецька, капітан «Шахтаря» українець Анатолій Тимощук і головний тренер команди румун Мірча Луческу святкують заслужений успіх.

Гравці «Шахтаря» не приховували своїх позитивних емоцій і святкували, святкували, святкували, хто як міг і як того хотів. Кияни ж навпаки, було глибоко розчаровані своєю поразкою і багато хто з них на врученні «Динамо» «срібних» нагород демонстративно відмовилися одягати на шию медалі, а тільки брали їх в руки і чимдуж покидали зону нагородження з опущеними головами. А хто ж їм в тому лікар, що Гірники виявилися сильнішими? Свою ігрову потенцію потрібно було доводити на полі під час гри!

Тут потрібно признати, що Кривий Ріг повністю справився зі всіма труднощами, які неминуче супроводжують такі масштабні футбольні заходи. Відомий словацький арбітр Любош Міхел не приховував свого задоволення після матчу: «Я вперше працював в цьому місті, і мені сподобався рівень організації. Приємно, що в Україні можуть проводити такі ігри на високому рівні не лише в Києві, але і в інших містах. Хочу відзначити підтримку трибун, хоча у мене не було часу звертати увагу на уболівальників. Роботи вистачало на полі».

А капітан «Шахтаря» Анатолій Тимощук просто світився від щастя: «Сьогодні «Шахтар» був справжньою командою. Від гравця на полі і до рядового клубного співробітника  — ми були одними цілими. А ще, ми відчували фантастичну підтримку наших уболівальників, і у нас з’являлися додаткові сили аби виграти цей надважливий матч». Так що честь і хвала переможцям! «Шахтар» в над напруженій заслужено переміг своїх запеклих друзів, київських динамівців, і став трьохкратним чемпіоном України!

«ШАХТАР» (Донецьк) – «ДИНАМО» (Київ) -  2:1 (дод.час) (0:0, 1:1, 1:0, 0:0).

Кривий Ріг, стадіон «Металург», 29 734 глядачів.

Початок матчу о 18:00, температура +23 градуси

Арбітри: Л.Міхел — головний; М.Балко, Т.Мокш — асистенти (усі — Словаччина);

«Шахтар»: Шуст, Рац, Чигринський, Хюбшманн, Срна, Левандовськи (Стойкан, 91), Тимощук (кап), Елано (Дуляй, 73), Фернандіньо, Брандао, Марика (Агахова, 80).

Тренер: Мірча Луческу.

«Динамо»: Шовковський (кап), Єщенко (Мілевський, 68), Ващук, Федоров, Ель Каддурі, Гавранчич (Родольфо, 55), Гусєв, Ротань (Белькевич, 106), Ребров, Клебер, Швацьких.

Тренер: Анатолій Дем’яненко.

Голи: Маріка (59), Агахова (99) — Родольфо (79)

Попередження: Елано (21), Хюбшманн (57), Дуляй (110) — Клебер (45+1), Мілевський (82), Ребров (101), Ель Каддурі (109).